[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Wernisaż wystawy XXX lat Muzeum w Sosnowcu

Data imprezy: 29 czerwca 2015 r.
Wystawa Jubileuszowa przygotowana przez Muzeum w Sosnowcu.

16 Photos

Wernisaż wystawy „Polskie «specyfiki» i «wytwory» Beiersdorfa”

Data imprezy: 29 kwietnia 2015 r.
Wernisaż wystawy „Polskie «specyfiki» i «wytwory» Beiersdorfa”, ekspozycji przygotowanej przez red. Wojciecha Mszycę z okazji 90-lecia pierwszej polskiej wytwórni Nivei.

22 Photos

Wernisaż wystawy minerałów Jana Rzymełki

Data imprezy: 20 kwietnia 2015 r.
Wernisaż wystawy minerałów „Zniewalające czarodziejki. Agaty ze Śląska” z kolekcji Jana Rzymełki posła na Sejm RP, geologa, autora wielu prac o śląskich agatach. Wystawa przygotowana z okazji 25-lecia Dnia Ziemi w Polsce.

28 Photos

5. Biennale fotograficzne Uniwersytetu Śląskiego

Data imprezy: 12 grudnia 2014 r.
Otwarcie wystawy „Nauka – idea w praktyce” 5. Biennale Fotograficzne Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wystawa jest prezentacją prac wyłonionych w konkursie fotograficznym w ramach projektu "Nauka w obiektywie".

24 Photos

Wernisaż wystawy prac Moniki Wanyury-Kurosad

Data imprezy: 1 grudnia 2014 r.
Wernisaż wystawy prac Moniki Wanyury-Kurosad pt. „Sztuka książki”. Prezentowane obiekty inspirowane są twórczością m.in.: Czesława Miłosza, Tomasa Tranströmera, Seamusa Heaneya, Paula Celana, Paula Éluarda.

20 Photos

Otwarcie wystawy „Strzał w dziesiątkę! 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej”

Data imprezy: 1 grudnia 2014 r.
Otwarcie wystawy okolicznościowej „Strzał w dziesiątkę! 10-lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej”. Ekspozycja została przygotowana przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Dokumentacji Europejskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Muzeum UMCS.

8 Photos

Wernisaż wystawy „Najstarsze kościoły Sosnowca”

Data imprezy: 2 września 2014 r.
Wernisaż wystawy „Najstarsze kościoły Sosnowca” przygotowanej przez Muzeum w Sosnowcu. Ekspozycja poświęcona sosnowieckim obiektom sakralnym, wybudowanym w okresie od XVII wieku do końca lat międzywojennych.

22 Photos

Wernisaż wystawy poświęconej abp. Józefowi Teodorowiczowi

Data imprezy: 4 grudnia 2013 r.
W ramach „Tygodnia pamięci o ormiańskim arcybiskupie i polskim patriocie – Józefie Teodorowiczu”, którego organizatorem jest Fundacja Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich odbył się wernisaż wystawy „Wielki zapomniany. Arcybiskup ormiański Józef Teodorowicz (1864–1938) – wybitny polski kapłan i mąż stanu”.

20 Photos

Wernisaż wystawy

Data imprezy: 7 października 2013 r.
W Galerii Holu Głównego odbył się wernisaż wystawy "Tadeusz Różewicz w obiektywie Adama Hawałeja". W zbiorach fotografa, przez ostatni ponad dwudziestoletni okres, powstał unikalny zbiór zdjęć, w których główną rolę gra Tadeusz Różewicz.

14 Photos

Wernisaż wystawy ikon Grupy Lumen

Data imprezy: 1 października 2013 r.
Organizatorzy wernisażu: Chrześœcijańskie Stowarzyszenie Twórców Sztuki Sakralnej "Ecclesia" i Biblioteka Śląska.

15 Photos