[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Prelekcja o twórczości Alfonsa Muchy

Data imprezy: 26 kwietnia 2010 r.
Prelekcja z cyklu "Obraz i symbol", poświęcona twórczości Alfonsa Muchy. Prelekcję poprowadziła Kalina Pacan, a zorganizował Dział Integracyjno-Biblioterapeutyczny Biblioteki Śląskiej.

6 Photos

Męka Pańska i inne...

Data imprezy: 7 kwietnia 2010 r.
Otwarcie wystawy malarstwa Mirona Jana Kościelnego i Piotra Dudka pt. "Męka Pańska i inne...". Wystawa czynna do 30 kwietnia 2010.

26 Photos

Konkurs Książki Mówionej 2010

Data imprezy: marzec 2010 r.

12 Photos

Przedstawienie:

Data imprezy: 18 lutego 2010 r.
Z cyklu: "Prezentacje na Małej Scenie Biblioteki Śląskiej" w gmachu Biblioteki przy ul. Ligonia 7 można było zobaczyć przedstawienie teatralne "Pani Twardowska".

11 Photos

Warsztaty z Ignacym Nędzą

Data imprezy: 10 lutego 2010 r.
Spotkanie z polskim alpinistą Ignacym Walentym Nędzą.

35 Photos

Wystawa malarstwa Moniki Hartman

Data imprezy: 15 stycznia 2010 r.
15 stycznia w gmachu Biblioteki Śląskiej, przy ul. Ligonia odbył się wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Moniki Hartman.

10 Photos

Spotkanie opłatkowe Warsztatów Terapii Zajęciowej

Data imprezy: 17 grudnia 2009 r.
Spotkanie opłatkowe dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Katowic. W trakcie spotkania oglądano przedstawienie na motywach "Balladyny" Juliusza Słowackiego przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jaworzna.

23 Photos

Konferencja Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych

Data imprezy: 30 listopada 2009 r.
W gmachu Biblioteki przy ul. Ligonia 7 odbyła się konferencja "Bariery dyskryminujące środowiska osób niepełnosprawnych w dostępie do środków Europejskiego Funduszu Społecznego". Organizator: Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych.

10 Photos

Warsztaty Terapii Zajęciowej

Data imprezy: 29 października 2009 r.
Wernisaż wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jaworznie. Wystawa zorganizowana w ramach cyklu "W moim świecie barw i kształtów". Miała miejsce również premiera spektaklu "Balladyna" w wykonaniu grupy teatralnej Warsztatów Terapii Zajęciowej.

51 Photos

Rzymskie wakacje

Data imprezy: 27 października 2009 r.
27 października o godz. 11.00 w gmachu Biblioteki przy ul Ligonia 7 odbyło się spotkanie integracyjne "Rzymskie wakacje" zorganizowane w ramach cyklu "Razem Dookoła Świata".

5 Photos