[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Pokaz Sztuki Par – Joanna Heyda-Rumin i Krzysztof Rumin

Data imprezy: luty 2018 r.
Pokaz Sztuki Par – cykl wystaw w Galerii Intymnej poświęcony twórczości artystek i artystów działających na Śląsku. Włączając się w dyskurs dotyczący roli mężczyzny i kobiety, przedstawimy prace współczesnych twórców, którzy mają odmienne wizje artystyczne, a dzielą pracownię i życie osobiste. Wystawa – Joanna Heyda-Rumin i Krzysztof Rumin.

15 Photos

Dźwiękomalowanie 53 – koncert dla dzieci

Data imprezy: 7 lutego 2018 r.
Koncert muzyki klasycznej w ramach cyklu Dźwiękomalowanie (przy współpracy z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia).

9 Photos

Ferie zimowe dla dzieci 2018

Data imprezy: 2 lutego 2018 r.
Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej zorganizował w czasie ferii zimowych cykl wydarzeń związanych z różnymi dziedzinami sztuki oraz etnografią. Prowadzenie działań: Jakub Fedak, Dominika Szymanek, Martyna Kajdana oraz zespół Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej.

15 Photos

Bal karnawałowy dla dzieci 2018

Data imprezy: 1 lutego 2018 r.
Inspiracją do zabawy była literatura, muzyka i taniec. Pojawiły się wątki z „Wesela” czy „Pana Tadeusza”, niezwykle popularne na rautach w przedwojennej Polsce. Uczestnicy nauczyli się tańczyć krakowiaka, poloneza i mazura. Prowadzenie: Jakub Fedak wraz z zespołem Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej.

16 Photos

Dźwiękomalowanie 52 – koncert dla dzieci

Data imprezy: 24 stycznia 2018 r.
Koncert muzyki klasycznej w ramach cyklu Dźwiękomalowanie (przy współpracy z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia).

11 Photos

Dźwiękomalowanie 51 – koncert dla dzieci

Data imprezy: 20 grudnia 2017 r.
Koncert muzyki klasycznej w ramach cyklu Dźwiękomalowanie (przy współpracy z Instytucją Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia).

5 Photos

Pola widzenia książki – Literatura/Sztuka 5

Data imprezy: 12 grudnia 2017 r.
Spotkania warsztatowe poświęcone literaturze pięknej w połączeniu z innymi dziedzinami – fotografią, sztukami wizualnymi, filmem, animacją, muzyką i dizajnem. Szczególnie istotnym kontekstem działań były aktualne wystawy prezentowane w Galerii Intymnej. Prowadzenie: Irena Imańska. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

16 Photos

Pola widzenia książki – Literatura/Taniec 8

Data imprezy: 12 grudnia 2017 r.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, czym jest kultura ludowa, zobaczyli jak często w literaturze pojawiają się odwołania do niej i jak jest ona przedstawiana. Uczniowie zdobyli wiedzę o polskich tańcach i muzyce ludowej, nauczyli się szukać informacji o nich, jak również poznali w praktyce przykłady polskich tańców tradycyjnych oraz muzykę, która im towarzyszy. Prowadzenie: Jakub Fedak. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

9 Photos

Pola widzenia książki – Literatura/Grafika 6

Data imprezy: 7 grudnia 2017 r.
Spotkania warsztatowe oscylujące wokół grafiki oraz możliwości wykorzystania tej techniki w kontekście książki. Uczestnicy posługiwali się takimi technikami, jak linoryt i sucha igła. Prowadzenie: Krzysztof Rumin. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

12 Photos

Pola widzenia książki – Literatura/Baśń 5

Data imprezy: 6 grudnia 2017 r.
Zajęcia dla młodzieży były poświęcone odkrywaniu na nowo baśniowego świata. Zarówno tego zamkniętego w klasycznych utworach braci Grimm czy Charles’a Perraulta, jak i tego, który mieszka głęboko w nas. Prowadzenie: Mateusz Świstak. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

11 Photos