[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Pokaz Sztuki Mężczyzn – Sławomir Brzoska

Data imprezy: październik 2017 r.
Pokaz Sztuki Mężczyzn – cykl wystaw w Galerii Intymnej poświęcony twórczości artystów działających na Śląsku. Pokazy skupione były na wielości postaw twórczych, jak i różnorodności stosowanych technik. Sławomir Brzoska - Zrealizował ponad 50 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 150 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Przeprowadzał performance’y i akcje w różnych zakątkach świata na pięciu kontynentach („Szkice w podróży”). Zajmuje się rzeźbą, sztuką instalacji, video, performance oraz nomadycznym doświadczaniem świata.

17 Photos

Pola widzenia książki – Literatura/Taniec 6

Data imprezy: 12 października 2017 r.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, czym jest kultura ludowa, zobaczyli jak często w literaturze pojawiają się odwołania do niej i jak jest ona przedstawiana. Uczniowie zdobyli wiedzę o polskich tańcach i muzyce ludowej, nauczyli się szukać informacji o nich, jak również poznali w praktyce przykłady polskich tańców tradycyjnych oraz muzykę, która im towarzyszy. Prowadzenie: Jakub Fedak. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

8 Photos

Pola widzenia książki – Literatura/Grafika 4

Data imprezy: 12 października 2017 r.
Spotkania warsztatowe oscylujące wokół grafiki oraz możliwości wykorzystania tej techniki w kontekście książki. Uczestnicy posługiwali się takimi technikami, jak linoryt i sucha igła. Prowadzenie: Krzysztof Rumin. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

9 Photos

Pola widzenia książki – Literatura/Znak 4

Data imprezy: 6 października 2017 r.
Warsztaty projektowe dla młodzieży gimnazjalnej, poświęcone piktografii (językowi znaków rysunkowych) i typografii (językowi znaków literowych i nieliterowych). Oba te języki to niezwykłe nośniki informacji. Uczestnicy dowiedzieli się jak je czytać, tworzyć, przekształcać, zamieniać w sztukę. Prowadzenie: Małgorzata Jabłońska. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

10 Photos

Pola widzenia książki – Literatura/Podróż 3

Data imprezy: 22 września 2017 r.
Celem zajęć było stworzenie stałej grupy odbiorców, skupionej wokół Gabinetu Alfreda Szklarskiego, która miała okazję pogłębić swoje zainteresowanie twórczością pisarza, a także odnaleźć inspiracje związane z szeroko rozumianą tematyką podróżniczą i badaniami antropologicznymi. Prowadzenie: Mateusz Świstak. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

12 Photos

Pola widzenia książki – Literatura/Baśń 3

Data imprezy: 18 września 2017 r.
Zajęcia dla młodzieży były poświęcone odkrywaniu na nowo baśniowego świata. Zarówno tego zamkniętego w klasycznych utworach braci Grimm czy Charles’a Perraulta, jak i tego, który mieszka głęboko w nas. Prowadzenie: Mateusz Świstak. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

6 Photos

Pola widzenia książki – Literatura/Taniec 5

Data imprezy: 15 września 2017 r.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, czym jest kultura ludowa, zobaczyli jak często w literaturze pojawiają się odwołania do niej i jak jest ona przedstawiana. Uczniowie zdobyli wiedzę o polskich tańcach i muzyce ludowej, nauczyli się szukać informacji o nich, jak również poznali w praktyce przykłady polskich tańców tradycyjnych oraz muzykę, która im towarzyszy. Prowadzenie: Jakub Fedak. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

13 Photos

Pola widzenia książki – Literatura/Sztuka 3

Data imprezy: 15 września 2017 r.
Spotkania warsztatowe poświęcone literaturze pięknej w połączeniu z innymi dziedzinami – fotografią, sztukami wizualnymi, filmem, animacją, muzyką i dizajnem. Szczególnie istotnym kontekstem działań były aktualne wystawy prezentowane w Galerii Intymnej. Prowadzenie: Irena Imańska. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

12 Photos

Oprowadzenia po Gabinecie Alfreda Szklarskiego 13

Data imprezy: 30 sierpnia 2017 r.
Dzięki oprowadzeniu po Gabinecie Alfreda Szklarskiego dzieci miały okazję zapoznać się bliżej z postacią wybitnego twórcy literatury młodzieżowej, autora słynnego cyklu powieści o Tomku Wilmowskim. Prowadzenie: Martyna Kajdana, Dominika Szymanek.

8 Photos

Pola widzenia książki – wakacyjna odsłona projektu 2

Data imprezy: 4 sierpnia 2017 r.
Wakacyjna odsłona projektu „Pola widzenia książki”. Wydarzenia realizowane w ramach projektu „Pola widzenia książki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

5 Photos