[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Premiera książki „Lew w Paryżu”

Data imprezy: 6 grudnia 2016 r.
Prezentacja książki „Lew w Paryżu” Beatrice Alemagny – wydawnictwo TIBUM z Katowic. Książka została wydana w formie Kamishibai – papierowego teatru, łączącego elementy seansów głośnego czytania i bajki terapeutycznej.

11 Photos

Alchemia słów 9

Data imprezy: 6 grudnia 2016 r.
Warsztaty literackie adresowane do piszących i niepiszących, utalentowanych i nieutalentowanych. Celem bezpośrednim zajęć jest nabycie koniecznej wiedzy o literaturze, a cele pośrednie to: rozwój ekspresji twórczej i doskonalenie świadomości siły słowa. Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska

8 Photos

Czytanie Sztuki 80

Data imprezy: 2 grudnia 2016 r.
Warsztaty artystyczno-literackie dla dzieci i młodzieży, zorganizowane we współpracy z Polskim Komitetem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę - INSEA i zewnętrznymi edukatorami. Prowadzenie: Irena Imańska.

11 Photos

Muzykoczytanie 13

Data imprezy: 25 listopada 2016 r.
Całoroczne warsztaty z Adamem Skrobolem oparte o literaturę piękną i muzykę dla dzieci i młodzieży, przygotowane we współpracy z Polskim Komitetem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę – INSEA. Warsztaty polegać będą na wkroczeniu w świat baśni – symboli i archetypów, które kształtują naszą wyobraźnię i psychikę.

11 Photos

Graficzne znaki 2

Data imprezy: 24 listopada 2016 r.
Spotkania warsztatowe z Krzysztofem Ruminem oscylują wokół grafiki oraz możliwości wykorzystania tej techniki w kontekście książki. Uczestnicy będą posługiwali się takimi technikami, jak linoryt i sucha igła. Zajęcia zakończy wykonanie (za pomocą prasy) odbitek druku wklęsłego i wypukłego.

11 Photos

Opowieści symboliczne 2

Data imprezy: 23 listopada 2016 r.
Zajęcia dla młodzieży poświęcone odkrywaniu na nowo baśniowego świata. Zarówno tego zamkniętego w klasycznych utworach braci Grimmów czy Charles’a Perraulta, jak i tego, który mieszka głęboko w nas. Prowadzenie: Mateusz Świstak

11 Photos

Opowieści obrazkowe, opowieści tekstowe 3

Data imprezy: 22 listopada 2016 r.
Cykl warsztatów projektowych dla młodzieży gimnazjalnej. Spotkania zmierzają do poszerzenia obszaru wiedzy i refleksji o – jak pisał Adrian Frutiger – „człowieku i jego znakach”. Warsztaty zbudowane są wokół dwóch języków wizualnych – piktografii (języka znaków rysunkowych) i typografii (języka znaków literowych i nieliterowych, obecnych w alfabecie). Prowadzenie: Małgorzata Jabłońska.

10 Photos

Czytanie sztuki 79

Data imprezy: 18 listopada 2016 r.
Warsztaty artystyczno-literackie dla dzieci i młodzieży, zorganizowane we współpracy z Polskim Komitetem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę  INSEA i zewnętrznymi edukatorami. Prowadzenie: Irena Imańska.

11 Photos

Pokaz Sztuki Kobiet – wystawa Małgorzaty Jabłońskiej

Data imprezy: 17 listopada 2016 r.
Pokaz Sztuki Kobiet to cykl wystaw w Galerii Intymnej, prezentujących twórczość artystek działających na Śląsku. Pokaz IV – Małgorzata Jabłońska „Niewyczerpana”.

11 Photos

Klub Miłośników Podróżowania im. Alfreda Szklarskiego 8

Data imprezy: 17 listopada 2016 r.
Cykl warsztatów antropologicznych dla młodzieży, w połączeniu z literaturą. Celem zajęć jest stworzenie stałej grupy odbiorców, skupionej wokół Gabinetu Alfreda Szklarskiego, która w trakcie warsztatów będzie miała okazję pogłębić swoje zainteresowanie twórczością pisarza, ale również odnaleźć nowe inspiracje i pomysły związane z szeroko rozumianą tematyką podróżniczą i badaniami antropologicznymi. Prowadzenie: Mateusz Świstak.

8 Photos