[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Poezja Tu i Teraz – Ambasada Młodych 4

Data imprezy: 18 stycznia 2013 r.
Spotkanie z Michałem Kruszoną, poetą i podróżnikiem oraz warsztaty literackie, których tematem przewodnim był sposób odzwierciedlania podróży w słowie poetyckim. Autorski projekt Domu Oświatowego realizowany we współpracy z Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów „Ambasada Młodych”.

16 Photos

Wystawa prac Izabeli Ołdak „W kręgu mandali”

Data imprezy: 18 stycznia 2013 r.
Wystawa prac Izabeli Ołdak inspirowanych mandalą. Artystka wykorzystuje zarówno symbolikę folklorystyczną, archetypiczną i mitologiczną, jak również symbolikę prywatną. Jej twórczość charakteryzują: silne oddziaływanie wizualne, bogata kolorystyka i dążenie do wtopienia się w otoczenie.

15 Photos

Sztuka Wewnętrzna – Ambasada Młodych 3

Data imprezy: 15 stycznia 2013 r.
Warsztaty z Izabelą Ołdak – artystką zajmującą się malarstwem, rysunkiem oraz tworzeniem prac typu site-specific. Uczestnicy wykonali wraz z artystką instalację na patio Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej, która nawiązuje do symboli kulturowych. Sztuka Wewnętrzna to autorski projekt Domu Oświatowego realizowany we współpracy z Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów „Ambasada Młodych”.

15 Photos

Czytanie Sztuki 33 – warsztaty artystyczne

Data imprezy: 11 stycznia 2013 r.
Na podstawie dawnych pełnych magii rytuałów uczestnicy warsztatów odtworzyli ludowe artefakty używane w wielu kulturach świata. We współpracy z Polskim Komitetem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Prowadzenie: Małgorzata Górecka.

16 Photos

Czytanie Sztuki 32 – warsztaty literackie z cyklu „Mówione-Pisane”

Data imprezy: 11 stycznia 2013 r.
Warsztaty literacko-artystyczne dla dzieci i młodzieży poświęcone tekstom ludowym, podaniom, legendom, baśniom i bajkom z najdalszych zakątków świata. We współpracy z Polskim Komitetem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Prowadzenie: Izabela Ochman.

13 Photos

Czytanie Sztuki 31 – warsztaty artystyczne z cyklu „Mówione-Pisane”

Data imprezy: 10 stycznia 2013 r.
Na podstawie dawnych, pełnych magii rytuałów, dzieci odtworzyły ludowe artefakty – maski, używane w wielu kulturach świata. We współpracy z Polskim Komitetem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Prowadzenie: Monika Ostrowska-Cichy.

16 Photos

Czytanie Sztuki 30 – warsztaty artystyczne dla dzieci z cyklu „Mówione-Pisane”

Data imprezy: 8 stycznia 2013 r.
W ramach współpracy z edukatorami z Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA odbyły się warsztaty dla dzieci, nawiązujące do ludowych podań, legend, baśni i bajek z najdalszych zakątków świata. Na podstawie dawnych rytuałów uczestnicy odtworzyli ludowe artefakty – maski, używane w wielu kulturach świata. We współpracy z Polskim Komitetem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA. Prowadzenie: Małgorzata Stolarczyk, Anna Kopeć.

12 Photos

Klub Haftowanej Poezji 2

Data imprezy: 17 grudnia 2012 r.
Elitarny klub dla pań założony po to, by przy haftowaniu oraz działaniach z poezją i innymi sztukami odtworzyć atmosferę tradycyjnych kobiecych spotkań. Warsztaty literackie poświęcone tekstom Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego prowadziła Agnieszka Dąbrowska.

16 Photos

Poezja Tu i Teraz – Ambasada Młodych 3

Data imprezy: 10 grudnia 2012 r.
W Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej odbył się koncert duetu Brzoska i Gawroński oraz warsztaty muzyczne z członkami zespołu. Autorski projekt Poezja Tu i Teraz Domu Oświatowego jest realizowany we współpracy z Instytucją Kultury Katowice – Miasto Ogrodów w ramach projektu „Ambasada Młodych”.

16 Photos

Czytanie Sztuki 29 – świąteczne warsztaty literacko-artystyczne

Data imprezy: 7, 14 grudnia 2012 r.
Warsztaty prowadzone przez Izabelę Ochman polegały na zaprojektowaniu świątecznej kartki, wyrażającej osobiste uczucia, historie i zdarzenia z życia. Takie filozoficzne kartki chronią przed komercyjnym szaleństwem świąt. We współpracy z Polskim Komitetem Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA.

12 Photos