[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (51)

Data imprezy: 18 maja 2019 r.
Spotkanie z cyklu „Czy to prawda, że…?”, poświęcone losom mieszkańców Śląska, których wydarzenia życiowe zaprowadziły do Ameryki Południowej. Wśród gości specjalnych – prof. Zbigniew Kadłubek, dyrektor Biblioteki Śląskiej oraz Jerzy Łuka, wnuk Teofila Wierzbowskiego. Prowadzący: red. Beata Tomanek i Bogdan Widera.

8 Photos

Akademia Ekumenizmu – maj 2019

Data imprezy: 9 maja 2019 r.
W ramach Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego odbyło się spotkanie – dwugłos ewangelicko–katolicki: „Odstąp od zła i czyń dobrze, szukaj pokoju i dąż do niego” — biblijne hasło roku 2019. Prowadzenie ks. dr Adam Palion.

8 Photos

Zajęcia Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego (2)

Data imprezy: 8 maja 2019 r.
„Akademia Kreatywnego Czytania”: „O Potterze wielojęzycznie i wielokulturowo” – warsztaty literackie. Prowadzenie: dr Barbara Morcinek-Abramczyk. Organizatorzy: Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ i Instytut Kultury Intermedialnej Biblioteki Śląskiej.

12 Photos

Wszechnica PAU: wykład Lecha Majewskiego

Data imprezy: 23 kwietnia 2019 r.
Spotkanie z cyklu Wszechnica Polskiej Akademii Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach. Wykład pt. „Ukryty język symboli w sztuce” wygłosił Lech Majewski.

11 Photos

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (50)

Data imprezy: 13 kwietnia 2019 r.
Spotkanie z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, którzy pytali m.in. o to „Czy to prawda, że Biblia może być rodzinnym pamiętnikiem?”. Gośćmi byli: prof. Maciej Sablik i ks. Józef Kozyra, a także dr Weronika Pawłowicz z Działu Zbiorów Specjalnych Biblioteki Śląskiej.

10 Photos

Akademia Ekumenizmu – kwiecień 2019

Data imprezy: 11 kwietnia 2019 r.
W ramach Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego odbył się wykład Sławomira Witkowskiego, kierownika muzycznego Scholi Cantorum Minorum Chosoviensis – zespołu, w którego repertuarze znalazł się chorał gregoriański średniowieczny oraz barokowy. Prowadzenie ks. dr Adam Palion.

8 Photos

Wszechnica PAU: wykład dr. hab. inż. Marka Marcisza oraz dr. Łukasza Gawora

Data imprezy: 26 marca 2019 r.
Spotkanie z cyklu Wszechnica Polskiej Akademii Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach. Wykład pt. „Dron – przyjaciel czy wróg?” wygłosili dr hab. inż. Marek Marcisz oraz dr Łukasz Gawor z Politechniki Śląskiej.

10 Photos

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (49)

Data imprezy: 23 marca 2019 r.
Spotkanie z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, którzy pytali o to „Czy to prawda, że Moniuszko był najpopularniejszym kompozytorem na Śląsku i nadal jest obecny w Katowicach?”. Gośćmi byli: Hanna Bias i Luiza Wysocka-Podorwanow.

12 Photos

Metropolitalne Święto Rodziny 2019 – konferencja prasowa

Data imprezy: 25 marca 2019 r.
Konferencja prasowa zapowiadająca XII Metropolitalne Święto Rodziny. W konferencji uczestniczyli m.in.: Małgorzata Mańka-Szulik (prezydent Zabrza) i prof. Zbigniew Kadłubek (dyrektor Biblioteki Śląskiej).

16 Photos

Akademia Ekumenizmu – marzec 2019

Data imprezy: 14 marca 2019 r.
W ramach Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego odbył się wykład dr. Bogdana Ogrodnika, filozofa i wykładowcy akademickiego pt. „Droga Buddy – drogą człowieka poszukującego przyczyn i sposobów wyjścia z cierpienia”. Prowadzenie ks. dr Adam Palion.

12 Photos