[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Akademia Ekumenizmu – marzec 2019

Data imprezy: 14 marca 2019 r.
W ramach Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego odbył się wykład dr. Bogdana Ogrodnika, filozofa i wykładowcy akademickiego pt. „Droga Buddy – drogą człowieka poszukującego przyczyn i sposobów wyjścia z cierpienia”. Prowadzenie ks. dr Adam Palion.

12 Photos

Zajęcia Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego

Data imprezy: 13 marca 2019 r.
W Strefie Otwartej studenci Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego rozmawiali o stereotypach kulturowych. Niezwykle kreatywne i dynamiczne zajęcia poprowadziła dr Barbara Morcinek-Abramczyk.

8 Photos

Wszechnica PAU: wykład prof. Ryszarda Kaczmarka

Data imprezy: 26 lutego 2019 r.
Spotkanie z cyklu Wszechnica Polskiej Akademii Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach. Wykład prof. Ryszarda Kaczmarka „Nieznana wojna polsko-niemiecka 1919–1921”.

8 Photos

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (48)

Data imprezy: 23 lutego 2019 r.
Spotkanie z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, którzy pytali o to „Czy to prawda, że pewien bezrobotny Froncek był niegdyś bardzo popularną postacią na Górnym Śląsku?”. Gośćmi byli: dr Matylda Sęk-Iwanek, dr Barbara Maresz i Zuzanna Baron.

12 Photos

Akademia Ekumenizmu – luty 2019

Data imprezy: 7 lutego 2019 r.
W ramach Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego odbyło się spotkanie z cyklu „Musica mores confirmat”. Ks. dr Adam Malina, luterański liturgista i hymnolog, a także prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce mówił o znaczeniu muzyki w luteranizmie. Wystąpił Chór „Jubilate Deo” Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mysłowicach pod dyrekcją Joanny Bliwert-Hoderny. Prowadzenie ks. dr Adam Palion.

15 Photos

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (47)

Data imprezy: 26 stycznia 2019 r.
Spotkanie z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, którzy pytali o to „Czy to prawda, że książka może być środkiem lokomocji?”.

4 Photos

XVII Festiwal Slajdów Podróżniczych

Data imprezy: 24 stycznia 2019 r.
W Katowicach odbył się XVII Festiwal Slajdów Podróżniczych. Pokazy i prelekcje festiwalowe zaplanowano w Kinoteatrze Rialto, Klubie Namaste, Polskim Radiu Katowice oraz w Bibliotece Śląskiej. Wydarzenie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda”.

19 Photos

3. Śląski Festiwal Nauki

Data imprezy: 13-14 stycznia 2019 r.
Hasłem przewodnim 3. Śląskiego Festiwalu Nauki, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, była „Energia”. Biblioteka Śląska także wzięła udział w tym wydarzeniu.

16 Photos

Finalizacja opracowania Korpusu Śląskiej Mowy

Data imprezy: 19 grudnia 2018 r.
Finalizacja opracowania Korpusu Śląskiej Mowy – prezentacja projektu Grzegorza Kulika, który otrzymał stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w 2018 r.

8 Photos

Katowicka premiera filmu „Cała prawda o Wacławie Felczaku”

Data imprezy: 19 grudnia 2018 r.
Katowicka premiera filmu „Cała prawda o Wacławie Felczaku” - projekcja filmu przypominającego wybitną postać profesora Wacława Felczaka. W spotkaniu udział wzięła red. Beata Netz (autorka scenariusza i realizatorka filmu). Spotkanie poprowadziła prof. Krystyna Doktorowicz (dziekan Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego).

11 Photos