[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (47)

Data imprezy: 26 stycznia 2019 r.
Spotkanie z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, którzy pytali o to „Czy to prawda, że książka może być środkiem lokomocji?”.

4 Photos

XVII Festiwal Slajdów Podróżniczych

Data imprezy: 24 stycznia 2019 r.
W Katowicach odbył się XVII Festiwal Slajdów Podróżniczych. Pokazy i prelekcje festiwalowe zaplanowano w Kinoteatrze Rialto, Klubie Namaste, Polskim Radiu Katowice oraz w Bibliotece Śląskiej. Wydarzenie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda”.

19 Photos

3. Śląski Festiwal Nauki

Data imprezy: 13-14 stycznia 2019 r.
Hasłem przewodnim 3. Śląskiego Festiwalu Nauki, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, była „Energia”. Biblioteka Śląska także wzięła udział w tym wydarzeniu.

16 Photos

Finalizacja opracowania Korpusu Śląskiej Mowy

Data imprezy: 19 grudnia 2018 r.
Finalizacja opracowania Korpusu Śląskiej Mowy – prezentacja projektu Grzegorza Kulika, który otrzymał stypendium Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w 2018 r.

8 Photos

Katowicka premiera filmu „Cała prawda o Wacławie Felczaku”

Data imprezy: 19 grudnia 2018 r.
Katowicka premiera filmu „Cała prawda o Wacławie Felczaku” - projekcja filmu przypominającego wybitną postać profesora Wacława Felczaka. W spotkaniu udział wzięła red. Beata Netz (autorka scenariusza i realizatorka filmu). Spotkanie poprowadziła prof. Krystyna Doktorowicz (dziekan Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego).

11 Photos

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (46)

Data imprezy: 15 grudnia 2018 r.
Spotkanie z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, którzy pytali o to „Czy to prawda, że istnieją śląskie opowieści wigilijne?”. W spotkaniu udział wzięli: młodzież z Koła Badaczy Kultury przy MDK w Czechowicach-Dziedzicach oraz dr Agnieszka Przybyła-Dumin, etnograf.

8 Photos

V Konwentykiel „Blaski i cienie wielkich arystokratów – Hochbergowie”

Data imprezy: 12 grudnia 2018 r.
V Konwentykiel „Blaski i cienie wielkich arystokratów – Hochbergowie” – promocja albumu „Hobergowie – Hohbergowie – Hochbergowie, trzy nazwiska – jeden ród” autorstwa Arkadiusza Kuzio-Podruckiego. Spotkanie uświetnił występ maestro Klaudiusza Jani. W wielkim finale współczesne wcielenie najpiękniejszej księżniczki XIX w. Daisy von Pless.

16 Photos

„Globalne Czytanie o Globalnych Wyzwaniach” – prezentacja projektu

Data imprezy: 11 grudnia 2018 r.
„Globalne Czytanie o Globalnych Wyzwaniach” – prezentacja projektu Fundacji „The Bridge” z Genewy. Tematem spotkania były m.in. Cele Zrównoważonego Rozwoju.

11 Photos

Inauguracja „Strefy Otwartej” w Bibliotece Śląskiej

Data imprezy: 10 grudnia 2018 r.
Inauguracja „Strefy Otwartej” w Bibliotece Śląskiej – nowego miejsca przygotowanego z myślą o Czytelnikach! Wydarzenie połączone z konferencją prasową prof. Zbigniewa Kadłubka, dyrektora Biblioteki Śląskiej.

28 Photos

X Śląski Turniej Debat Oksfordzkich

Data imprezy: 7 grudnia 2018 r.
X Śląski Turniej Debat Oksfrodzkich organizowany przez Związek Górnośląski.

8 Photos