[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Święto Świateł – Chanuka

Data imprezy: 6 grudnia 2018 r.
„Święto Świateł” – Chanuka w Bibliotece Śląskiej. W programie: wprowadzenie do Święta Chanuka, zapalenie świec chanukowych, występ laureatów Międzynarodowego Konkursu Śpiewaczego Altamura/Caruso. Wydarzenie organizowane przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Katowicach.

15 Photos

Międzynarodowy Dzień Osoby Niepełnosprawnej 2018

Data imprezy: 30 listopada 2018 r.
VIII Obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Niepełnosprawnej obchodzone pod hasłem „Jeśli pomagać to wspólnie”. Gościem specjalnym był Jasiek Mela – podróżnik, polarnik, najmłodszy zdobywca obu biegunów.

15 Photos

Akademia Ekumenizmu – listopad 2018 (2)

Data imprezy: 29 listopada 2018 r.
W ramach Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego odbył się panel dyskusyjny „Ziemia jest tylko jedna” – nawiązujący do tematyki konferencji poświęconej zmianom klimatycznym (COP24) – w którym udział wezmą m.in. o. Stanisław Jaromin – franciszkanin, znawca encykliki Laudato si’ papieża Franciszka.

8 Photos

Wszechnica PAU: wykład dr. hab. Zygmunta Woźniczki (2)

Data imprezy: 27 listopada 2018 r.
Spotkanie z cyklu Wszechnica Polskiej Akademii Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach. Wykład dr. hab. Zygmunta Woźniczki „Wojciech Korfanty – człowiek polityk”.

4 Photos

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (45)

Data imprezy: 24 listopada 2018 r.
Spotkanie z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, którzy pytali o to „Czy to prawda, że inauguracyjnej sesji Sejmu Śląskiego w 1922 r. przewodziła kobieta?”, „Czy to prawda, że literatura stała się podstawą manifestu walczących o prawa kobiet na początku XX wieku?” i „Czy to prawda, że organizacje kobiece na Śląsku były bardzo silne w czasie odzyskiwania przez Polskę niepodległości?”.

8 Photos

Pogrzeb w trzech religiach monoteistycznych

Data imprezy: 19 listopada 2018 r.
Ostatnia droga… – ceremonie pogrzebowe w trzech religiach monoteistycznych – opowieść o ceremoniach w islamie, judaizmie i chrześcijaństwie. W spotkaniu udział wzięli: imam Jabbar Koubaisy – islam i ks. dr Adam Palion – chrześcijaństwo.

8 Photos

Akademia Ekumenizmu – listopad 2018 (1)

Data imprezy: 8 listopada 2018 r.
W ramach Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego prelekcję pt. „Kościół Ewangelicko-Metodystyczny – mija 100 lat!” wygłosił ks. sup. Józef Bartos (KEM). Prowadzenie ks. dr Adam Palion.

6 Photos

Wszechnica PAU: wykład prof. Stefana Taczanowskiego

Data imprezy: 30 października 2018 r.
Spotkanie z cyklu Wszechnica Polskiej Akademii Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach. Wykład prof. Stefana Taczanowskiego „Synergia: Energia jądrowa - węgiel dla bezpieczeństwa energetycznego Polski”. Spotkanie poprowadził dr hab. Zygmunt Woźniczka.

4 Photos

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (44)

Data imprezy: 27 października 2018 r.
Spotkanie z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, którzy pytali o o to „Czy to prawda, że pieśni śląskie wyróżniają się na tle całej Polski?” oraz „Czy to prawda, że żył na Śląsku największy kolekcjoner pieśni i pieśniczek?”. Bohaterem spotkania będzie Adolf Dygacz.

7 Photos

Akademia Ekumenizmu – październik 2018

Data imprezy: 18 października 2018 r.
W ramach Akademii Ekumenizmu i Dialogu Międzyreligijnego odbyło się spotkanie inaugurujące nowy sezon – prelekcję „Modlitwa w operze romantycznej – ocalić od zapomnienia” wygłosił ks. dr hab. Paweł Sobierajski. Prowadzenie ks. dr Adam Palion.

8 Photos