[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

I Dni Katowickiej Arteterapii i Muzykoterapii

Data imprezy: 24 lutego 2017 r.
„Kolor i dźwięk w działaniach terapeutycznych” to temat przewodni I Dni Katowickiej Arteterapii i Muzykoterapii w ramach, których odbyły się m.in.: warsztaty, prezentacje filmów, promocja książki i wernisaż wystawy.

28 Photos

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (29)

Data imprezy: 18 lutego 2017 r.
Spotkanie z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, którzy pytali m.in.: „Czy to prawda, że na Śląsku porywano dziewczyny (z miłości)?”. W programie: opowieść prof. Zdzisława Janeczka dotycząca historii głośnych miłości, porwań i śląskich „zolytów” znanych osobistości.

8 Photos

Akademia Ekumeniczna – luty 2017

Data imprezy: 16 lutego 2017 r.
Akademia ekumeniczna i dialogu międzyreligijnego – na kolejnym spotkaniu prelekcję „Kościoły wschodnie – krótka historia” wygłosił ks. dr Adam Palion.

12 Photos

Kawiarenka Kulturalno-Literacka: spotkanie z L. Wierzchowskim

Data imprezy: 15 lutego 2017 r.
Kawiarenka Kulturalno-Literacka: "Na dobry humor Wierzchowski!". Jubileusz 45-lecia debiutu literackiego Leszka Wierzchowskiego. Prowadzenie dr Lucyna Smykowska-Karaś.

14 Photos

Otwarcie punktu Regionalia. Salon Antykwaryczno-Bibliofilski

Data imprezy: 14 lutego 2017 r.
W gmachu Biblioteki Śląskiej przy ul. Francuskiej 12 uruchomiony został nowy stały punkt – Regionalia. Salon Antykwaryczno-Bibliofilski, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 13.00–17.00. Inauguracyjna akcja „Zakochani w książkach” odbyła się w Walentynki!

18 Photos

Spotkania podróżnicze – prelekcja Małgorzaty i Michała Gawlików

Data imprezy: 13 lutego 2017 r.
Z cyklu spotkań podróżniczych – prelekcja Małgorzaty i Michała Gawlików „Karnawał w Wenecji”. Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda”.

16 Photos

Wszechnica PAU: spotkanie z uczniami Liceum Polonijnego

Data imprezy: 24 stycznia 2017 r.
Spotkanie z cyklu Wszechnica Polskiej Akademii Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach, „Wyjątkowe Liceum Polonijne dla młodzieży ze Wschodu” poprowadzili dr hab. Zygmunt Woźniczka i Ewa Petrykiewicz, dyrektor Liceum Polonijnego Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie.

12 Photos

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (28)

Data imprezy: 21 stycznia 2017 r.
Jubileuszowe spotkanie przygotowane z okazji 10-lecia audycji z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, których gośćmi byli m.in. prof. J. Malicki, prof. D. Rott, prof. A. Ratuszna, prof. W. Borgieł, dr hab. Z. Woźniczka, dr hab. Z. Janeczek, dr M. Lipok-Bierwiaczonek, dr G. Sztoler. W programie wydarzenia także koncert Kai Kosowskiej i Krzysztofa Woźniczki oraz konkurs „10 pytań na 10 lat” przygotowany przez zespół „Bojszowianie”.

26 Photos

Kawiarenka Kulturalno-Literacka: spotkanie z A. Kijas i G. Janotą

Data imprezy: 18 stycznia 2017 r.
Kawiarenka Kulturalno-Literacka: Spektakularność w wierszach Agnieszki Kijas i Grażyny Janoty. Prowadzenie dr Lucyna Smykowska-Karaś.

12 Photos

Spotkania podróżnicze – prelekcja K.Majzel-Pośpiech i M.Pośpiecha

Data imprezy: 16 stycznia 2017 r.
Z cyklu spotkań podróżniczych – prelekcja Katarzyny Majzel-Pośpiech i Michała Pośpiecha „Ślonzoki na krańcu Europy, czyli wyprawa do najbardziej niegościnnej części Islandii”. Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym „Garuda”.

12 Photos