[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Gala Finałowa Konkursu Śląski Shakespeare 2018

Data imprezy: 12 października 2018 r.
Gala Finałowa VII edycji Konkursu Literackiego „Śląski Shakespeare” odbyła się w ramach 4. Śląskich Targów Książki. W programie m.in. ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom. Galę prowadziła prof. Krystyna Doktorowicz.

15 Photos

4. Śląskie Targi Książki

4. Śląskie Targi Książki – Biblioteka Śląska po raz kolejny była Patronem Honorowym Śląskich Targów Książki, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

20 Photos

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (43)

Data imprezy: 29 września 2018 r.
Spotkanie z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, którzy pytali o o to „Czy to prawda, że Brystol mógł powstać z baru mlecznego?”, „Czy to prawda, że w naszym regionie w latach 20-tych było najwięcej lokali kategorii 1 w Polsce?”, „Czy to prawda, że Josephine Baker, najwyższy człowiek świata i Fidel Castro mieli w Katowicach swoje ulubione lokale?”.

6 Photos

Kawiarenka Kulturalno-Literacka: spotkanie z Patrycją Korczago

Data imprezy: 26 września 2018 r.
Promocja książki „Niepowtarzalni. Piwnica na Wójtowskiej” i spotkanie z autorką – Patrycją Korczago. Prowadzenie dr Lucyna Smykowska-Karaś.

10 Photos

Wszechnica PAU: wykład prof. Wiktora Zippera

Data imprezy: 25 września 2018 r.
Spotkanie z cyklu Wszechnica Polskiej Akademii Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach. Wykład prof. Wiktora Zippera „Promieniowanie jądrowe, nie tylko szkodliwe”. Spotkanie poprowadził prof. Marek Zrałek.

6 Photos

Polskie Radio Katowice „Czy to prawda, że…?” (42)

Data imprezy: 23 czerwca 2018 r.
Spotkanie z autorami audycji Polskiego Radia Katowice – Beatą Tomanek i Bogdanem Widerą, którzy pytali o o to „Czy to prawda, że ze śląskiej ziemi wyruszyło niemal 1000 przyrodników by badać naszą planetę?”. Gośćmi spotkania byli dr Jerzy Parusel, dyrektor Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska oraz Mirosław Syniawa, autor „Biograficznego Słownika Przyrodników Śląskich”.

8 Photos

25 lat Instytutu Lwowskiego – uroczystość

Data imprezy: 21 czerwca 2018 r.
Uroczystość z okazji 25-lecia współpracy Instytutu Lwowskiego z Biblioteką Śląską, Uniwersytetem Śląskim oraz Towarzystwem Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

19 Photos

Wszechnica PAU: wykład prof. Barbary Jarząb

Data imprezy: 19 czerwca 2018 r.
Spotkanie z cyklu Wszechnica Polskiej Akademii Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach. Wykład prof. Barbary Jarząb „Medycyna molekularna: wyzwanie dla klinicysty”. Spotkanie poprowadził dr hab. Zygmunt Woźniczka.

6 Photos

Kawiarenka Kulturalno-Literacka: prelekcja Andrzeja Wójcika (2)

Data imprezy: 13 czerwca 2018 r.
Prelekcja Andrzeja Wójcika pt.: „W plenerze, kawiarni i hotelowej restauracji – muzyczne salony dawnych Katowic”. Prowadzenie dr Lucyna Smykowska-Karaś.

8 Photos

Noc Bibliotek 2018

Data imprezy: 8 czerwca 2018 r.
W ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej Nocy Bibliotek – tym razem pod hasłem „RzeczpospoCzyta” odbyło się spotkanie „Odkrywamy rodzinne historie niepodległe”.

20 Photos