[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Nieco cudackie fanaberie literackie – Anna Onichimowska

W dniu 3 czerwca 2009 r. w ramach akcji "Nieco cudackie fanaberie literackie" Anna Onichimowska – autorka książek dla dzieci i młodzieży – spotkała się z czytelnikami bibliotek publicznych w Łaziskach, Ornontowicach i Gierałtowicach.

9 Photos

Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Żywcu

Data imprezy: 22 maja 2009 r.
Święto śląskich bibliotekarzy – Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Uroczystość odbyła się w gmachu żywieckiego ratusza oraz w siedzibie Muzeum Miejskiego na Starym Zamku w Żywcu. Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek stał się okazją do uhonorowania zasłużonych bibliotekarzy województwa śląskiego nagrodami oraz odznaczeniami. Organizatorami tegorocznego bibliotekarskiego święta były: Biblioteka Śląska w Katowicach oraz Żywiecka Biblioteka Samorządowa.

28 Photos

Dzień Praw Zwierząt 2009

Data imprezy: 22 maja 2009 r.
W ramach obchodów Dnia Praw Zwierząt w Bibliotece Śląskiej zorganizowano promocję pierwszego w Europie raportu „Globalne ostrzeżenie: zmiany klimatyczne, a dobrostan zwierząt hodowlanych” oraz premierę filmu „Zwierzęta, a Klimat” zrealizowanego przez stowarzyszenie Klub Gaja. Obchody w tym roku połączone były z realizacją nowego programu Klubu Gaja „Pomagamy zwierzętom – chronimy klimat”. Imprezie towarzyszyły wystawy plakatów o tematyce ekologicznej.

17 Photos

Wizyta bibliotekarzy z Martin-Opitz-Bibliothek w Herne

Data imprezy: 21 maja 2009 r.
Bibliotekę Śląską odwiedziła grupa bibliotekarzy z zaprzyjaźnionej Martin-Opitz-Bibliothek w Herne (Niemcy).

13 Photos

Nieco cudackie fanaberie literackie – Roksana Jędrzejewska-Wróbel

W dniu 12 maja 2009 r. w ramach akcji "Nieco cudackie fanaberie literackie" Roksana Jędrzejewska-Wróbel – autorka książek dla dzieci i młodzieży – spotkała się z czytelnikami bibliotek publicznych w Bobrownikach i Radzionkowie.

24 Photos

Nieco cudackie fanaberie literackie – Marcin Pałasz

W dniu 11 maja 2009 r. w ramach akcji "Nieco cudackie fanaberie literackie" Marcin Pałasz – autor książek dla dzieci i młodzieży – spotkał się z czytelnikami bibliotek publicznych powiatu lublinieckiego. Spotkania autorskie odbyły się w Pawonkowie (Lisowicach), Boronowie i Kochanowicach.

11 Photos

Nieco cudackie fanaberie literackie – Agnieszka Żelewska

W dniu 11 maja 2009 r. w ramach akcji "Nieco cudackie fanaberie literackie" Agnieszka Żelewska – ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży – spotkała się z czytelnikami bibliotek publicznych powiatu kłobuckiego. Spotkania autorskie odbyły się w Kłobucku, Miedźnie i Opatowie.

23 Photos

Dni Lwowa

Data imprezy: 8 maja 2009 r.
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Oddział w Katowicach obchodzi swoje 20-lecie. Z tej okazji zorganizowano w Katowicach Dni Lwowa. Obchody zostały zainaugurowane spotkaniem w Bibliotece Śląskiej, w trakcie którego prelekcję: "Legenda Kresów Wschodnich" wygłosił prof. Stanisław Nicieja. Uroczyście otwarto również wystawę ze zbiorów Biblioteki Śląskiej i Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, zatytułowaną: "Spotkajmy się we Lwowie".

15 Photos

Studencki Nobel 2009

Data imprezy: 7 maja 2009 r.
Uroczysta Gala Regionalnego Konkursu Studencki Nobel 2009. Zwycięzcą w konkursie został Wojciech Kiljańczyk z Uniwersytetu Śląskiego, II miejsce zajęła Magdalena Chorąży ze Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej w Katowicach, zaś III miejsce Błażej Herzyk z Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku Białej.

23 Photos

Kawiarenka Kulturalno-Literacka: prelekcja dr Magdaleny Żyłko-Groele 1

Data imprezy: 6 maja 2009 r.
Spotkanie w kawiarence kulturalno-literackiej. Temat spotkania: Hymny narodowe krajów niemieckojęzycznych jako przykład więzi kulturowej między narodami. Prelekcję wygłosiła dr Magdalena Żyłko-Groele.

4 Photos