[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Nieco cudackie fanaberie literackie – Ewa Chotomska

W dniu 28 kwietnia 2009 r. w ramach akcji "Nieco cudackie fanaberie literackie" Ewa Chotomska – autorka książek dla dzieci i młodzieży – spotkała się z czytelnikami bibliotek publicznych w Jejkowicach, Gaszowicach i Kornowacu.

17 Photos

Nieco cudackie fanaberie literackie – Barbara Kosmowska

W ramach akcji czytelniczej "Nieco cudackie fanaberie literackie" pisarka Barbara Kosmowska spotkała się z czytelnikami bibliotek publicznych w Wojkowicach, Siemianowicach Śląskich, Chybiu, Strumieniu i Zebrzydowicach.

11 Photos

Światowy Dzień Książki – wizyta z kufrem w Dębowcu

Z okazji przypadającego w dniu 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Biblioteka Śląska każdego roku uroczyście przekazuje wybranej bibliotece publicznej województwa śląskiego dary książkowe. Zwyczaj obdarowywania się książkami i różami pochodzi z Katalonii i związany jest z dniem św. Jerzego – patrona tego regionu. W roku 2009 książki i róże trafiły do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dębowcu (powiat cieszyński).

18 Photos

Rok Wojciecha Korfantego – warsztaty

Data imprezy: 20 kwietnia 2009 r.
W dniu 20 kwietnia 2009 r. w Bibliotece Śląskiej odbyły się warsztaty dla młodzieży licealnej z okazji Roku Wojciecha Korfantego.

15 Photos

Otwarcie Gabinetu Wojciecha Korfantego

Data imprezy: 20 kwietnia 2009 r.

9 Photos

Dzień Islamu w Kościele katolickim

Data imprezy: 9 kwietnia 2009 r.
W ramach spotkania "Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce" w Bibliotece Śląskiej wysłuchano prelekcji Marka Moronia – członka Rady Wspólnej Polskich Katolików i Muzułmanów oraz zorganizowano pokaz slajdów z Dnia Islamu.

11 Photos

Kufer Guliwera 2009

Data imprezy: 6 kwietnia 2009 r.
Kufer z książkami przekazywany jest co roku wybranej bibliotece publicznej w kraju, wyróżniającej się swoją działalnością i wynikami czytelnictwa. W tym roku Kufer Guliwera otrzymała Gminna Biblioteka Publiczna w Kijach w województwie świętokrzyskim.

26 Photos

Europejskie spotkanie

Data imprezy: 1 kwietnia 2009 r.
Prof. Genowefa Grabowska, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz prof. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej, zorganizowali „Europejskie spotkanie” podsumowujące konkurs na logo symbolizujące Śląsk w Unii Europejskiej. Wręczono nagrody. W kategorii głównej – profesjonaliści laureatem został Darek Czernek z Bestwiny, pierwsze miejsce w kategorii dodatkowej zajęła Joanna Makowska z Rybnika. Podczas spotkania prof. Genowefa Grabowska wygłosiła wykład pt. „Blaski i cienie członkostwa Polski w Unii Europejskiej”.

30 Photos

Konkurs plastyczny „Zakładka literatka”

Prace dzieci i młodzieży – czytelników bibliotek publicznych województwa śląskiego – nagrodzone w organizowanym przez Bibliotekę Śląską konkursie plastycznym „Zakładka literatka”

9 Photos

Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem

Data imprezy: 11 marca 2009 r.
Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem, pisarzem, felietonistą, wydawcą, laureatem nagrody literackiej Nike. Spotkanie prowadziła Marta Cuber.

16 Photos