[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Literackie fanaberie raz jeszcze – impreza finałowa

Finał akcji czytelniczej "Literackie fanaberie raz jeszcze", zorganizowany przez Bibliotekę Śląską we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Rybniku, odbył się w dniu 27 września 2008 r. na rynku w Rybniku.

109 Photos

Literackie fanaberie raz jeszcze – dzień drugi

Dzień drugi (26 września 2008 r.) akcji czytelniczej "Literackie fanaberie raz jeszcze", zorganizowanej przez Bibliotekę Śląską. Z młodymi czytelnikami bibliotek publicznych województwa śląskiego spotkali się autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Barbara Gawryluk, Kalina Jerzykowska, Izabella Klebańska, Barbara Kosmowska i Tomasz Trojanowski.

49 Photos

Literackie fanaberie raz jeszcze – dzień pierwszy

Dzień pierwszy (25 września 2008 r.) akcji czytelniczej "Literackie fanaberie raz jeszcze", zorganizowanej przez Bibliotekę Śląską. Z młodymi czytelnikami bibliotek publicznych województwa śląskiego spotkali się autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Barbara Gawryluk, Kalina Jerzykowska, Izabella Klebańska, Barbara Kosmowska i Tomasz Trojanowski.

60 Photos

I Międzybiblioteczny Turniej Gry w Kręgle i Strzelectwa Sportowego

W dniu 20 września 2008 r. odbył się I Międzybiblioteczny Turniej Gry w Kręgle i Strzelectwa Sportowego, zorganizowany przez Bibliotekę Główną Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. W Turnieju uczestniczyli także pracownicy Biblioteki Śląskiej.

66 Photos

Święto Drzewa 2008

Data imprezy: 10 września 2008 r.
VI edycja programu, przygotowana została trasa promocyjna, na którą składały się: wystawa "Święto Drzewa -- chronimy klimat", wykład "Święto Drzewa -- dobre praktyki", oraz premierowy pokaz filmu "Święto Drzewa -- dobre praktyki dla rozwoju zrównoważonego".

28 Photos

85 lat Hufca ZHP w Katowicach

Data imprezy: 4 września 2008 r.
Uroczyste obchody 85-lecia istnienia katowickiego hufca ZHP.

33 Photos

Konkurs plastyczny

Prace laureatów konkursu plastycznego „Rzadka Zakładka”, zorganizowanego przez Bibliotekę Śląską w ramach cyklu imprez „Literackie Fanaberie Raz Jeszcze”.

5 Photos

Korczakiada – Księga Dziecięcych Życzeń na Opolszczyźnie

Data imprezy: 20 czerwca 2008 r.
Ochodze (województwo opolskie), z wizytą u państwa Kandziorów, którzy znaleźli wypuszczoną przez Bibliotekę Śląską podczas "Korczakiady" Księgę Dziecięcych Życzeń.

21 Photos

Polska Szkoła Plakatu – Krzysztof Dydo

Data imprezy: 11 czerwca 2008 r.
Spotkanie z cyklu Sztuka. Czas – Polska Szkoła Plakatu. Wykład wygłosił Krzysztof Dydo, kolekcjoner plakatów i pasjonat, założyciel i właściciel jedynej w Polsce Galerii Plakatu w Krakowie. Współorganizatorem imprezy była Śląska Wyższa Szkoła Informatyki

14 Photos

Korczakiada 2

Korczakiada. Zdjęcia z imprezy przekazane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pyskowicach

26 Photos