[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Korczakiada 1

Data imprezy: 5–6 czerwca 2008 r.
Korczakiada – 130. rocznica urodzin Janusza Korczaka. W pierwszym dniu Korczakiady w Bibliotece zorganizowano konferencję poświęconą Januszowi Korczakowi i książce dziecięcej oraz wystawę prac Itzchaka Belfra (wychowanka Janusza Korczaka) zatytułowaną: "Kogo wychował Janusz Korczak?". Drugiego dnia imprezy zaproszono do zabawy dzieci. Miały miejsce spotkania z pisarzami, gry, zabawy, konkursy, pokazy szczudlarzy, kiermasz książek i maraton głośnego czytania.

89 Photos

Barwy folkloru

Data imprezy: 3 czerwca 2008 r.
W ramach imprezy zorganizowano wystawę "Tydzień Kultury Beskidzkiej w fotografii Waldemara Kompały" oraz promocję książki Barbary Bazielich: "Gdzie skarb twój… Sztuka i rękodzieło ludowe w Polsce" (Gliwice, Muzeum w Glieicach, 2007). Wystąpiła kapela góralska Grojcowianie, a Koło Gospodyń Wiejskich z Brzuśnika zorganizowało degustację potraw góralskich.

47 Photos

Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Będzinie

Data imprezy: 29 maja 2008 r.
Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Doroczne święto bibliotekarzy województwa śląskiego obchodzono w tym roku w Będzinie. Na zaproszenie władz miasta i powiatu bibliotekarze z całego województwa spotkali się w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta, a następnie mieli okazję zwiedzić Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Będzinie, Muzeum Zagłębia oraz poznać Szlak Będzińskich Żydów.

46 Photos

Dzień Praw Zwierząt 2008

Data imprezy: 20 maja 2008 r.
Dzień Praw Zwierząt zorganizowany przez klub Gaja. Członkowie Klubu Gaja wraz z uczniami Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach przygotowali happening "Zwierzę nie jest rzeczą". Otwarto wystawę edukacyjną "Pomagamy zwierzętom" i wystawę fotografii autorstwa Artura Tabora "Nie taki wilk straszny". Odbył się również panel dyskusujny: Zwierzę, człowiek, globalizacja. W dyskusji uczestniczyli naukowcy, obrońcy praw zwierząt (OTOZ Animals), przedstawiciele mediów, Powiatowy lekarz Weterynarii. Gościem był Tomasz Pietrzykowski, autor książki "Spór o prawa zwierząt" (Katowice, Sonia Draga, 2007). Panel prowadził Jacek Bożek (Klub Gaja).

51 Photos

Odsłonięcie popiersia gen. Jerzego Ziętka

Data imprezy: 13 maja 2008 r.
W gmachu Biblioteki odsłonięto popiersie generała Jerzego Ziętka. W uroczystości uczestniczył najmłodszy wnuk Jerzego Ziętka, poseł Jerzy Ziętek.
Współorganizatorem przedsięwzięcia był Związek Górnośląski.

12 Photos

Forum Dyrektorów Bibliotek 2008

Data imprezy: 5 maja 2008 r.
Forum Dyrektorów Samorządowych Bibliotek Publicznych Województwa Śląskiego i konferencja prasowa z okazji inauguracji Tygodnia Bibliotek (5–11 maja 2008) pod hasłem: "Biblioteka miejscem spotkań".

8 Photos

Światowy Dzień Książki – wizyta z kufrem w Lisowicach

Data imprezy: 22 kwietnia 2008 r.
Z okazji Światowego Dnia Książki przedstawiciele Biblioteki Śląskiej co roku odwiedzają najuboższe biblioteki, ofiarując im w darze kuferek z książkami oraz bukiety róż. W roku 2008 kilkadziesiąt książek przekazano bibliotece publicznej w Lisowicach w powiecie lublinieckim.

31 Photos

Palimy Galerie – wykład Sebastiana Cichockiego

Data imprezy: 9 kwietnia 2008 r.
Wykład Sebastiana Cichockiego, socjologa i krytyka sztuki, o strategiach antyinstytucjonalnych w sztuce najnowszej: "Palimy galerie". Spotkanie w ramach cyklu SZTUKA, CZAS. Współorganizatorem imprezy była Śląska Wyższa Szkoła Informatyki.

5 Photos

Spotkanie z Ryszardem Zaorskim

Data imprezy: 3 kwietnia 2008 r.
Spotkanie jubileuszowe z aktorem, Ryszardem Zaorskim dla uczczenia 80. urodzin Jubilata.

28 Photos

Przy herbatce o wspólnej Europie

Data imprezy: 31 marca 2008 r.
Spotkanie z cyklu „Przy herbatce o wspólnej Europie” z posłem do Parlamentu Europejskiego dr. Janem Olbrychtem. Współorganizatorem imprezy była Akademia Europejska na Śląsku.

13 Photos