[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Mój Lwów

Data imprezy: 22 listopada 2008 r.
Uroczystość z okazji 90. rocznicy obrony Lwowa. Współorganizatorem imprezy było Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Oddział Katowice.

76 Photos

Przekazanie księgozbioru Arnolda Zweiga

Data imprezy: Berlin, 17 listopada 2008
Pan Berhard Stübner przekazał Bibliotece Śląskiej zbiory (książki, rękopisy, grafiki) Arnolda Zweiga, niemieckiego pisarza i działacza politycznego.

18 Photos

Śląskie Targi Książki 2008

W dniach 14–16 listopada w Katowicach odbyły się Śląskie Targi Książki. Biblioteka Śląska była ich współorganizatorem i uczestnikiem. Targom towarzyszyły 5. Katowickie Prezentacje Biblioteczne.

202 Photos

Euro – kiedy w Polsce?

Data imprezy: 4 listopada 2008 r.
Spotkanie z cyklu "Przy herbatce o wspólnej Europie". Wykład "Euro – kiedy w Polsce?" wygłosił dr Jacek Pietrucha. Prelekcji towarzyszyła promocja wydawnictwa: "Euro – wspólna waluta europejska. Zestawienie bibliograficzne (wybór)" autorstwa Ewa Błaszczyk i Ilony Nowak.

10 Photos

Nagrody im. Karola Miarki 2008

Data imprezy: 22 października 2008 r.
22 października 2008 r. w Bibliotece Śląskiej po raz dwudziesty szósty zostały wręczone Nagrody im. Karola Miarki. Laureatami tegorocznej edycji zostali: Andrzej Balcerek – prezes Zarządu, dyrektor generalny Górażdże Cement S.A.; Małgorzata Kiereś – etnograf, kierownik Muzeum Beskidzkiego w Wiśle; dr Józef Musioł – prawnik, pisarz, publicysta, działacz kultury; prof. Stanisław Sławomir Nicieja – historyk i historyk sztuki, animator kultury na Opolszczyźnie; prof. Ryszard Szwed – historyk, badacz dziejów ziemi częstochowskiej i radomszczańskiej.

92 Photos

Jubileusz 50-lecia Grupy Literackiej GRONIE

Data imprezy: 17 października 2008 r.
Konferencja prasowa promująca dorobek twórczy Beskidzkiej Grupy Literackiej im. Emila Zegadłowicza GRONIE. Grupa działa od 50 lat przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Żywieckiej w Żywcu. Konferencję z udziałem przedstawicieli środowisk opiniotwórczych zorganizowano w ramach projektu "Jubileusz 50-lecia Grupy Literackiej GRONIE – jako działanie na rzecz zwiększenia uczestnictwa w kulturze mieszkańców województwa śląskiego".

36 Photos

Pomóż innym przesunąć horyzont

Data imprezy: 8 października 2008 r.
Pomóż innym przesunąć horyzont. Spotkanie z udziałem gości z Nepalu i Argentyny, którzy pracują i działają na terenach górskich w swoich krajach i zajmują się szkoleniem młodych kobiet na przewodniczki trekkingowe i wysokogórskie. W trakcie imprezy miał miejsce również premierowy pokaz filmu w reżyserii Dariusza Załuskiego: „Sisters of Himalaya”. Współorganizatorami imprezy był Klub Gaja i Fundacja Czarodziejska Góra.

25 Photos

Rocznica działalności Społecznej Pracowni Digitalizacji

Data imprezy: 2 października 2008 r.
Uroczystość zorganizowana z okazji obchodów pierwszej rocznicy działalności Społecznej Pracowni Digitalizacyjnej Śląskiej Biblioteki Cyfrowej w gmachu Biblioteki Śląskiej przy ul. Francuskiej. W trakcie imprezy uhonorowano dyplomem panią Krystynę Siechowską za szczególny wkład w rozwój Śląskiej Biblioteki Cyfrowej.

37 Photos

Literackie fanaberie raz jeszcze – impreza finałowa

Finał akcji czytelniczej "Literackie fanaberie raz jeszcze", zorganizowany przez Bibliotekę Śląską we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Rybniku, odbył się w dniu 27 września 2008 r. na rynku w Rybniku.

109 Photos

Literackie fanaberie raz jeszcze – dzień drugi

Dzień drugi (26 września 2008 r.) akcji czytelniczej "Literackie fanaberie raz jeszcze", zorganizowanej przez Bibliotekę Śląską. Z młodymi czytelnikami bibliotek publicznych województwa śląskiego spotkali się autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Barbara Gawryluk, Kalina Jerzykowska, Izabella Klebańska, Barbara Kosmowska i Tomasz Trojanowski.

49 Photos