[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Jubileusz Tadeusza Kijonki

Data imprezy: 6 listopada 2007 r.
Obchody jubileuszu 70. urodzin Tadeusza Kijonki. Tadeuszowi Kijonce wręczono Libor Amicorum – przygotowaną na tę uroczystość Księgę jubileuszową. Spotkanie z Tadeuszem Kijonką prowadził red. Maciej Szczawiński. Uroczystościom towarzyszyło otwarcie wystawy poświęconej życiu i twórczości Jubilata.

24 Photos

Fanaberie plastyczno-literackie – prace

Nagrodzone i wyróżnione prace dzieci – czytelników bibliotek publicznych województwa śląskiego – w konkursie "Fanaberie plastyczno-literackie", zorganizowanym przez Bibliotekę Śląską w ramach akcji czytelniczej Literackie Fanaberie czyli Z książką na walizkach po województwie śląskim.

8 Photos

Nagrody im. Karola Miarki 2007

Data imprezy: 23 października 2007 r.
Po raz 25. wręczono Nagrody im. Karola Miarki. Tegorocznymi laureatami zostali Krystyna Bochenek, Karol Cebula, dr Juliusz Sętowski, prof. Adam Suchoński i Jan Szymik.

28 Photos

Morskie variétés

Data imprezy: 19 października 2007 r.
Festiwal Pora Prozy – Morskie variétés. W ramach imprezy wysłuchano koncertu zespołów szantowych „Sąsiedzi” i „Segars”. Opowieści wilków morskich zaprezentowała 10. Harcerska Drużyna Żeglarska z Katowic Szopienic i Marcin Talarek. Odbył się też pokaz sprzętu żeglarskiego, prezentacje zdjęć, konkursy z nagrodami. Spotkanie prowadził Piotr Reimann.

28 Photos

Męskie starcie

Data imprezy: 18 października 2007 r.
Spotkanie z pisarzami Piotrem Jędroszem i Ryszardem Springerem, autorami wydawnictwa Sonia Draga, prowadzenie – Marta Cuber.
Spotkanie w ramach festiwalu Pora Prozy.
Współorganizator: Wydawnictwo "Sonia Draga"

8 Photos

Literackie Fanaberie – Z książką na walizkach

Data imprezy: 17 października 2007 r.
Akcja czytelnicza Literackie Fanaberie czyli Z książką na walizkach po województwie śląskim – spotkania pisarzy literatury dziecięcej z czytelnikami w bibliotekach publicznych województwa śląskiego w dniach 15–16 października 2007 r. oraz impreza finałowa na Rynku w Cieszynie w dniu 17 października 2007 r.

79 Photos

Katyń, koniec i początek

Data imprezy: 15 września 2007 r.
Prapremiera filmu Andrzeja Bątkiewicza "Katyń, koniec i początek".

12 Photos

Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Gierałtowicach

Data imprezy: 17 maja 2007 r.
Uroczystość miała miejsce w Gierałtowicach. Wręczono Nagrodę Śląskiego Środowiska Bibliotekarskiego im. Józefa Lompy pani Barbarze Kaczmarzyk (BP w Częstochowie) oraz nagrodę Amicus Librorum pani Senator Krystynie Bochenek. Na zamku w Chudowie odbyła się posiada bibliotekarska. Współorganizatorem imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach.

21 Photos

Warsztaty typograficzne Wolfganga Weingarta

Data imprezy: 7 maja 2007 r.
Pierwsze Ogólnopolskie Warsztaty Typograficzne z Wolfgangiem Weingartem. W ramach warsztatów Wolfgang Weingart wygłosił wykład w Bibliotece Śląskiej, zaprezentowano również prace typografa. Współorganizatorem imprezy był Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

18 Photos

Światowy Dzień Książki 2007 – czytanie książek

Data imprezy: 21 kwietnia 2007 r.
W ramach spotkania odbyło się "Wielkie czytanie książek". Fragmenty książek czytali m.in. Anna Dymna i Jerzy Trela. Prowadził Tomasz Olbratowski z RMF FM. Imprezę uświetnił koncert Urszuli Dudziak. Współorganizatorzy: Silesia City Center i Wydawnictwo Sonia Draga.

110 Photos