[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Męskie starcie

Data imprezy: 18 października 2007 r.
Spotkanie z pisarzami Piotrem Jędroszem i Ryszardem Springerem, autorami wydawnictwa Sonia Draga, prowadzenie – Marta Cuber.
Spotkanie w ramach festiwalu Pora Prozy.
Współorganizator: Wydawnictwo "Sonia Draga"

8 Photos

Literackie Fanaberie – Z książką na walizkach

Data imprezy: 17 października 2007 r.
Akcja czytelnicza Literackie Fanaberie czyli Z książką na walizkach po województwie śląskim – spotkania pisarzy literatury dziecięcej z czytelnikami w bibliotekach publicznych województwa śląskiego w dniach 15–16 października 2007 r. oraz impreza finałowa na Rynku w Cieszynie w dniu 17 października 2007 r.

79 Photos

Katyń, koniec i początek

Data imprezy: 15 września 2007 r.
Prapremiera filmu Andrzeja Bątkiewicza "Katyń, koniec i początek".

12 Photos

Wojewódzki Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Gierałtowicach

Data imprezy: 17 maja 2007 r.
Uroczystość miała miejsce w Gierałtowicach. Wręczono Nagrodę Śląskiego Środowiska Bibliotekarskiego im. Józefa Lompy pani Barbarze Kaczmarzyk (BP w Częstochowie) oraz nagrodę Amicus Librorum pani Senator Krystynie Bochenek. Na zamku w Chudowie odbyła się posiada bibliotekarska. Współorganizatorem imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna w Gierałtowicach.

21 Photos

Warsztaty typograficzne Wolfganga Weingarta

Data imprezy: 7 maja 2007 r.
Pierwsze Ogólnopolskie Warsztaty Typograficzne z Wolfgangiem Weingartem. W ramach warsztatów Wolfgang Weingart wygłosił wykład w Bibliotece Śląskiej, zaprezentowano również prace typografa. Współorganizatorem imprezy był Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie.

18 Photos

Światowy Dzień Książki 2007 – czytanie książek

Data imprezy: 21 kwietnia 2007 r.
W ramach spotkania odbyło się "Wielkie czytanie książek". Fragmenty książek czytali m.in. Anna Dymna i Jerzy Trela. Prowadził Tomasz Olbratowski z RMF FM. Imprezę uświetnił koncert Urszuli Dudziak. Współorganizatorzy: Silesia City Center i Wydawnictwo Sonia Draga.

110 Photos

Uroczystość wręczenia nagród im. Korfantego

Data imprezy: 19 kwietnia 2007 r.
Po raz 15. wręczono nagrody im. Wojciecha Korfantego. Tegoroczni laureaci to: pianista Andrzej Jasiński, chemik i społecznik Józef Śliwiok, a także Polskie Radio Katowice, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który uświetnił uroczystość swoim występem.

26 Photos

III Festiwal Literatury Popularnej POPLIT [2]

W drugim dniu festiwalu, 26 marca 2007, odbyło się spotkanie z pisarkami: Renatą Dziurdzikowską i Martą Kuszewską. Spotkanie prowadziła red. Anna Góra (Dziennik Zachodni)

12 Photos

III Festiwal Literatury Popularnej POPLIT [1]

23 marca w pierwszym dniu festiwalu świętowano ćwierćwiecze istnienia Śląskiego Klubu Fantastyki. W ramach obchodów zaprezentowano m.in.: wystawę smoków autorstwa Małgorzaty Pudlik, działalność sekcji tolkienistów, występ zespołu tańców dawnych „Lorien”. Gościem honorowym był pisarz Andrzej Sapkowski.

28 Photos

Powitanie wiosny w Bibliotece

Data imprezy: 22 marca 2007 r.
W ramach powitania wiosny w Bibliotece odbyła się promocja "Biograficznego słownika przyrodników śląskich" autorstwa Mirosława Syniawy, a także prelekcja dra Jerzego Paruzela, dyrektora Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Obchodom towarzyszył koncert "Arie na wiosnę" w wykonaniu Beaty Witkowskiej.

12 Photos