[LOGO]

Galeria Biblioteki Śląskiej w Katowicach

Fotograficzne relacje z wydarzeń w Bibliotece Śląskiej

Uroczystość wręczenia nagród im. Korfantego

Data imprezy: 19 kwietnia 2007 r.
Po raz 15. wręczono nagrody im. Wojciecha Korfantego. Tegoroczni laureaci to: pianista Andrzej Jasiński, chemik i społecznik Józef Śliwiok, a także Polskie Radio Katowice, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który uświetnił uroczystość swoim występem.

26 Photos

III Festiwal Literatury Popularnej POPLIT [2]

W drugim dniu festiwalu, 26 marca 2007, odbyło się spotkanie z pisarkami: Renatą Dziurdzikowską i Martą Kuszewską. Spotkanie prowadziła red. Anna Góra (Dziennik Zachodni)

12 Photos

III Festiwal Literatury Popularnej POPLIT [1]

23 marca w pierwszym dniu festiwalu świętowano ćwierćwiecze istnienia Śląskiego Klubu Fantastyki. W ramach obchodów zaprezentowano m.in.: wystawę smoków autorstwa Małgorzaty Pudlik, działalność sekcji tolkienistów, występ zespołu tańców dawnych „Lorien”. Gościem honorowym był pisarz Andrzej Sapkowski.

28 Photos

Powitanie wiosny w Bibliotece

Data imprezy: 22 marca 2007 r.
W ramach powitania wiosny w Bibliotece odbyła się promocja "Biograficznego słownika przyrodników śląskich" autorstwa Mirosława Syniawy, a także prelekcja dra Jerzego Paruzela, dyrektora Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Obchodom towarzyszył koncert "Arie na wiosnę" w wykonaniu Beaty Witkowskiej.

12 Photos

Zdobywcy Gór

Data: 15 marca 2007 r.
Spotkanie z polskimi himalaistami: Ryszardem Pawłowskim, Krzysztofem Wielickim i Cecylią Kukuczką. Spotkaniu towarzyszyło otwarcie wystawy fotografii autorstwa himalaistów.

19 Photos

Data imprezy: 7 marca 2007 r.
Z czytelnikami Biblioteki spotkali się przyjaciele poetki (m.in. piosenkarka *Magda Umer, *artysta–fotografik *Zofia Nasierowska* i dziennikarka *Wiesława Czapińska).* Spotkaniu towarzyszył koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Magdy Umer. O 17.00 w koncercie wspomnieniowym "Kiedy mnie już nie będzie" znane przeboje Osieckiej wykonała Marta Wilk z zespołem.

60 Photos

IX Targi

Data imprezy: 6–8 marca 2007 r.
IX Ogólnopolskie Targi "EDUKACJA 2007" oraz Śląskie Targi Książki w Katowickim Spodku. W tegorocznej edycji Targów zaprezentowało się około 100 wystawców – wśród nich Biblioteka Śląska i biblioteki samorządowe województwa śląskiego.

35 Photos